15 czerwca 2009    

ArtFinał ’09
- wernisaż wystawy podsumowującej roczną pracę kursantów Centrum Sztuk Wizualnych

Zdjęcia z wernisażu wystawy
Reprodukcje wybranych prac


Centrum Sztuk Wizualnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie powstało we wrześniu 2008 roku, jednak jako instytucja kultury MOK od wielu lat organizuje kursy, warsztaty i cykliczne wykłady z dziedziny plastyki, filmu i fotografii.
Współpracuje z wykładowcami należącymi do grona najlepszych specjalistów w regionie i w kraju. Mocną stroną nauczycieli CSW jest nie tylko wieloletnie doświadczenie i duże osiągnięcia, ale także umiejętności pedagogiczne, o co niełatwo  na uczelniach podobnych do naszej.
Zajęcia w ramach Centrum Sztuk Wizualnych MOK odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. Do dyspozycji uczestników warsztatów oddajemy cyfrowe kamery Sony, miksery i monitory wizyjne DataVideo, dyskowe systemy zapisu sygnału cyfrowego DataVideo, łączność interkomową, projektory multimedialne Hitachi, komputery PC w systemie 2-procesorowym 4-rdzeniowym każdy służące do edycji cyfrowej i autoringu oraz wszelkie niezbędne oprogramowanie: Adobe Premiere CS3, Photoshop CS4, Corel Draw, Corel Photo Paint, Swish Max i inne.
Centrum Sztuk Wizualnych ma stać się także platformą współdziałania naszych słuchaczy w stowarzyszeniach zawiązywanych w celu realizacji nowatorskich projektów oraz samorozwoju w czasie trwania zajęć i po ich zakończeniu.
Odbywa się to między innymi poprzez organizację wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, nawiązywanie kontaktów z innymi środowiskami twórczymi w Polsce i na świecie, wymiany kulturalne ?
W Centrum Sztuk Wizualnych wspomagamy również osoby, których ze względu na trudną sytuację materialną nie stać na uczestnictwo w warsztatach, fundując im stypendia bądź uczestnicząc w częściowym finansowaniu ich kształcenia. Współpracujemy w tym zakresie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie.
   
2009
ul. Piastowska 13
(poniedziałek-piątek - godz. 10.00-17.00)