1 - 30 lipca 2009    

Wystawa prac 
Beaty Rokity i Wojtka Koykosa
- wystawa w ramach programu "Fotomotif Festival"


Beata Rokita
fotografią interesuje się już od 10 lat. Swoją przygodę zaczęła od Zenita 12XP i kółka fotograficznego. W swoich zdjęciach  pokazuje świat, którego większość z nas nie dostrzega w codziennych zmaganiach z życiem. W jej pracach ogromną rolę odgrywa metafizyka, odczuwanie, dostrzeganie tego, co mało widoczne. Wiele inspiracji do prac czerpie właśnie ze świata wyobrażeń, odmiennego odbierania rzeczywistości. Sztuke fotografii łączy z miłością do malarstwa, co często widać w jej pracach.

Beata Rokita do tej pory wystawiała swoje prace na kilku wystawach autorskich, zajęła 7 miejsce w I Międzynarodowym Festiwu Fotografii w Jarosławiu. W swoich planach na przyszłość jako najważniejszy cel stawia otwarcie własnej galerii sztuki.Wojtek Koykos
Studiował fotografię na Wydziale Operatorskim i Produkcji Filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi oraz filozofię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ostatnie lata spędził w Londynie i Barcelonie, pracując w tym czasie nad artystycznymi cyklami dokumentalnymi (m.in. "Manekiny", "The Flag") oraz swoistym portretem Londynu („The Missing Syndrome”).

Swoje zdjęcia publikował m.in. w "Magazynie" prestiżowego dziennika Rzeczpospolita, pismach artystycznych oraz wydawnictwach promocyjnych miasta i regionu.

Ostatnia wystawa indywidualna:
„Barcelona - Fotografia Urbana” (Olsztyn, 2008)
Zdjęcia z wernisażu wystawy


Reprodukcje wybranych prac Woytka Koykosa
Reprodukcje wybranych prac Beaty Rokity
2009
ul. Piastowska 13
(poniedziałek-piątek - godz. 10.00-17.00)