16 stycznia – 10 lutego 2009

Wystawa malarstwa i grafiki
absolwentów kierunku Edukacji Artystycznej UWM
pod kierunkiem
dr. hab. Marka Szczęsnego oraz prof. Adolfa Gwozdka
Wybrane prace stanowią ciekawą prezentację realizacji związanych z różnym postrzeganiem problemów formy i koloru. W większości są to obrazy i grafiki zmierzające w kierunku delikatnej figuracji. Niekiedy są dobrą aluzją do rzeczywistości. Często przewija się w nich ślad sylwetki ludzkiej lub postaci umieszczonej w zamkniętej przestrzeni. Bywa, że również sama przestrzeń jest tematem obrazów.
Ciekawe rozwiązania kompozycyjne i ambitne zestawienia kolorystyczne są atutem tych prac. Do plusów zaliczyć można stosowanie otwartej kompozycji nawiązującej do pejzażu.
Autorzy zmierzyli się z problemem faktury, waloru i światłocienia. Końcowy efekt jest wynikiem pracy pod kierunkiem dwóch pedagogów o odwiecznym spojrzeniu ale wystawie to nie szkodzi - wydaje się, że ten kontrast działa na plus i powoduje, że oko krążąc po ekspozycji nie nudzi siły. A o to chyba chodzi. Trzeba też pamiętać, że są to osoby dopiero startujące w poważną przestrzeń artystyczną i jest to ich pierwsza podyplomowa wystawa.


Zdjęcia z wernisażu wystawy
Reprodukcje wybranych prac


2009
ul. Piastowska 13
(poniedziałek-piątek - godz. 10.00-17.00)