2 października - 4 listopada 2009

Wystawa malarstwa Magdaleny Wyspiańskiej
Reprodukcje wybranych prac


Magdalena Wyspiańska jest pracownikiem Biblioteki Głównej UW-M w Olsztynie. Maluje „od zawsze”, z zamiłowania, z wewnętrznej potrzeby.
Pierwsze kroki malarskie podjęła uczestnicząc w kółku plastycznym w olsztyńskim MDK-u. Uczęszczała również do pracowni Aleksandra Wydorskiego w WDK-u.
Od 2006 r. bierze udział w zajęciach batiku w MOK-u pod kierunkiem Iwony Bolińskiej-Walendzik.
Uprawia różne techniki m.in: olej, pastele, akwarele, tusz, ołówek, ale obecnie zakochana jest w batiku.
Lubi cykle. Niektóre z nich są juz zamknięte np. Poczekalnia, ale wiele z nich ciagle jeszcze nie jest skończonych m.in: anioły, klauny, sen, szklana natura, dłonie. Uwielbia zabawę kolorem. Inspiracji dostarcza życie, otoczenie, przede wszystkim człowiek ze swoją złożoną naturą.
W dorobku ma szereg wystaw, konkursów czy aukcji. Systematycznie uczestniczy w przeglądach zbiorowych.
W 2003 r.  zorganizowała pierwszą indywidualną wystawę swoich prac. Wystawiała w Olsztynie, Dobrym Mieście, Biskupcu, Ciechocinku. W latach 2007 i 2008 brała udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Żarachi w Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy w Warszawie.
Należy do Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora "Sąsiedzi" oraz do Związku Plastyków Warmii i Mazur.
Przysłowiowy pędzel zamienia także na pióro. Powstaje proza czy parę jednoaktówek. Na swoim koncie ma również felietony prasowe. W połowie lat 90. współpracowała z „Gazetą Olsztyńską” i „Wiadomościami Uniwersyteckimi”.
W 2002 r. dostała wyróżnienie za odcinek radiowej powieści „Historia z wiewiórką w tle” w Pierwszym Programie Polskiego Radia.
Posiada własną stronę internetową www.wyspianska.artneo.pl
Zdjęcia z wernisażu wystawy
2009
ul. Piastowska 13
(poniedziałek-piątek - godz. 10.00-17.00)